Fotograf Szczecin


Cześć, miło że do mnie trafiliście, za słowami fotograf Szczecin kryje się moja długa historia. Moja przygoda z fotografią zaczęła się ponad 16 lat temu, kiedy to moi rodzice zdecydowali się na prenumeratę magazynu National Geographic. Z tego co pamiętam to przy zobowiązaniu się umową czasopisma na 2 lata w cudzysłowym gratisie dostawało się aparat cyfrowy. W obecnych czasach mało kto pamięta, że kodak c300 w 2005 roku zachwycał jakością obrazu i był fajnym małym kompaktem na start przygody z fotografią.

Fotograf Szczecin – moje początki z fotografią


Myślę, że moja mama miała duży wpływ na to, że zacząłem interesować się fotografią. Kiedy byłem dzieckiem mama fotografowała mnie i mojego brata w codziennych sytuacjach. W tamtych czasach były to oczywiście fotografie wykonywane aparatem analogowym na klisze. Pamiętam, że spacer do parku i jesienne liście były jednym z motywów do zdjęć. Oczywiście przy ważnych uroczystościach takich jak urodziny czy powrót taty z wojska nie zabrakło kliszy. Dzięki fotografii mamy utrwalone ważne dla nas momenty w postaci odbitek co jest piękną pamiątką na całe życie. W swojej pracy znajduje odzwierciedlenie tego co utrwalała mama w fotografii okolicznościowej jaką są śluby, chrzty czy na przykład fotografowanie pierwszego roczku dziecka.
Wracając do moich początków z fotografią to w wieku około 15 lat nie zaczynałem od takich ważnych wydarzeń jak fotografowanie ślubów. Kiedy pierwszy raz miałem aparat w rękach to fotografowałem dosłownie wszystko. Kwiatki w domu, rodzinę, widokówki z wycieczek i ogólnie rzecz ujmując przyrodę. Będąc młodym chłopcem sporo jeździłem rowerem i lubiłem otoczenie zieleni. Tak jak mówiłem, robiłem zdjęcia wszystkiego tak jak się to teraz robi fotografując telefonem przykładowo obiad na instagram czy nowe buty. Będąc gimnazjalistą i rozwijając pasję fotografowania przeglądałem internet w poszukiwaniu inspiracji do zdjęć. Natknąłem się na forum fotograficzne gdzie zachwyciłem się fotografią makro. Zwykłe owady takie jak muchy czy pająki w powiększeniu wydawały mi się fascynujące.

Fotograf Szczecin

fotograf szczecin

Jak fotografia makro wpłynęła na to, że dziś mogę się nazwać Fotograf Szczecin


Moja pasja rozkwitła kiedy to dzisiejszy samozwańczy fotograf Szczecin nabył odpowiedni sprzęt do fotografii makro. Musiałem zmienić mój pierwszy aparat na kompakt z większym zoomem optycznym poprzedni kodak miał tylko 1-krotne przybliżenie – jeżeli ktoś jest ciekaw całej specyfikacji mojego pierwszego aparatu zapraszam tutaj. Nowy aparat z większym zoomem optycznym nadawał przybliżenie przy nieznacznej stracie jakości. Aby mieć możliwość wyostrzenia potrzebowałem odpowiedniej soczewki makro, którą była soczewka raynox dcr-250. Natomiast za oświetlenie odpowiadała lampa wbudowana w aparat z dyfuzorem zbudowanym własnoręcznie z kartonu. Jak to się mówi „to były czasy”, dyfuzor wyglądał dość kosmicznie, jeżeli znajdę jego zdjęcie to na pewno tutaj załączę. Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć wykonanych przeze mnie takim zestawem.

Fotograf Szczecin

zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o aparaty jakimi fotografowałem w tamtych czasach makro to były to przykładowo: fuji s9600, olympus e-520 z pierścieniami pośrednimi i obiektywem industar 50/3.5. Aparatów używałem o wiele więcej i dużo kombinowałem, żeby osiągnąć najwyższą możliwą jakość. Podczas mojej przygody z fotografią makro z tych dwóch aparatów, które wymieniłem byłem najbardziej zadowolony jeżeli chodzi ostrość, jakość zdjęć i ilość spotkanych szumów. Współcześnie zbudowałbym całkiem inny sprzęt i na pewno jakość pozwoliłaby na większe szaleństwa ze światłem i głębią ostrości, jednak dosyć dawno już porzuciłem tą gałąź fotografii na rzecz fotografowania ludzi.

Moje początki z fotografią ludzi były to sesje zdjęciowe koleżanek. Zawsze jak to opowiadam, śmieję się, że przeszedłem z fotografowania mini robaczków na większe robaczki. Wiem jak to brzmi, jednak mam specyficzne poczucie humoru. Kiedyś marzyłem o tym, żeby być fotografem modelek i żeby moje zdjęcia widniały w znanych czasopismach i można było je podziwiać na bilbordach reklamowych. Fotografia modelek nie szła mi tak dobrze jak fotografia makro. Moje zdjęcia tych prawdziwych robaków przyniosły mi sukcesy w postaci wysokich pozycji w konkursach fotograficznych.

Sukcesy fotograf Szczecin – Piotr Dynarski


Mogę się pochwalić tym, że największym sukcesem było 2 miejsce w światowym konkursie fotograficznym dla amatorów. Link do ogłoszenia zwycięzców z 2008 roku znajdziecie tutaj. Poza tym konkursem wygrałem sporo lokalnych konkursów związanych z przyrodą. Nagrodami były najczęściej plecaki i torby fotograficzne, statyw fotograficzny i inne mniejsze nagrody. Ze wszystkich jestem dumny i cieszę się, że mój czas poświęcony rozwojowi pasji został w taki sposób doceniony.

Fotografia ludzi i inna fotografia, którą wykonuję również została nie raz doceniona wśród odbiorców i klientów. Ponad 2 lata pracowałem jako fotograf produktowy i reklamowy dla marki Puccini. Podczas pracy poza fotografią typowo produktową typu packshot wykonałem kilka sesji zdjęciowych z udziałem modelek. Jedna z sesji przyniosła efekty w postaci publikacji zdjęcia reklamowego w magazynie Harpers Bazar. Zdjęcia z tej sesji były również wydrukowane w postaci wielkoformatowych banerów reklamowych widocznych w witrynach w każdym sklepie stacjonarnym w Polsce. Miło było zobaczyć, że moje marzenie z dzieciństwa zostało spełnione. Aktualnie moje zdjęcie reklamowe widnieje na bilbordzie reklamującym osiedle mieszkaniowe Panoramika w Szczecinie, stąd sformułowanie fotograf Szczecin wydaje się jak najbardziej odpowiednie.

Fotograf Szczecin

Fotograf Szczecin

Sukcesy fotograf Szczecin – Piotr Dynarski


Przygoda z fotografią komercyjną i reklamową myślę, że dopiero się u mnie zaczyna. W 2020 założyliśmy razem z Łukaszem duet fotografów o nazwie DYHAstudio. Tworzymy zdjęcia reklamowe i produktowe dla lokalnych firm ze Szczecina i nie tylko. Naszymi klientami są firmy z całej Polski. Czas pandemii to mega rozwój dla sprzedaży internetowej dlatego dobrej jakości zdjęcia przyciągają klientów do zakupu. Na szczęście coraz więcej firm jest tego świadoma i pozwala nam tworzyć niesztampowe fotografie. W fotografii reklamowej łączę kreatywność i pasję do fotografowania. Dzięki temu jestem bardzo zadowolony z tego co robię.

Nie mogę się doczekać powrotu do czasu sprzed 2 lat kiedy to mogłem łączyć 2 inne pasje – fotografowanie ślubów i miłość do podróżowania. Robiąc sesje ślubne zdjęciowe i fotografując śluby w różnych miejscach w Polsce i na świecie byłem fotografem spełnionym. Mam nadzieję, że to wszystko jeszcze wróci i będę mógł dalej swobodnie fotografować ludzi z uśmiechem na twarzy, w przeciwieństwie do znienawidzonej maseczki na twarzy. Pewnie nie każdy wie, że z wykształcenia jestem magistrem budownictwa lądowego, jednak budownictwo mnie tak nie cieszy jak fotografia. Mam nadzieję, że będę mógł robić to co kocham jak najdłużej.

Jeżeli chcielibyście się dowiedzieć czegoś więcej na temat mojej pracy to chętnie odpowiem. Wystarczy, że zajrzycie do zakładki kontakt i napiszecie do mnie wiadomość. Jestem też dostępny pod telefonem. Dzięki za przeczytanie mojej historii i do usłyszenia. Fotograf Szczecin – Piotr Dynarski.