Sesja Ślubna

Sesja ślubna Szczecin i nie tylko – jakie miejsce wybrać na plener ślubny?

Sesja ślubna to bardzo fajna pamiątka, która po wydrukowaniu może ozdobić wnętrze domu pary młodej. Sesja ślubna to też drugi dodatkowy dzień w wyjątkowej sukni ślubnej Panny Młodej. Dla większości par młodych jest to fajne przeżycie, nieraz miły spacer i szybki teleport myślami do dnia ślubu. Dla niektórych par sesja plenerowa może się okazać też fajną przygodą. Wszystko zależy od tego czy para młoda się na to zdecyduje i jak zaplanuje zdjęcia poślubne. Przygotowałem ten wpis, aby ułatwić tą decyzję.

Bardzo dużo par młodych pyta mnie o miejsca na sesje ślubną. Zastanawiają się też czy warto zrobić sesję po ślubie. Postaram się odpowiedzieć na często zadawane pytania oraz doradzić ciekawe miejsca na sesję ślubną. 

Sesja ślubna Lubiąż Opactwo Cystersów
Sesja poślubna, Lubiąż Opactwo Cystersów

Sesja ślubna po ślubie – czy warto zrobić?

Według mnie tak, a nawet bardzo warto. A dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że opłaca się to finansowo. Może trochę dziwnie to brzmi w wypowiedzi od fotografa, bo za sesję trzeba dodatkowo dopłacić. Ale sprawa wygląda tak, że przygotowując się do ślubu i wesela wydatki są bardzo duże. Płacimy po kilka tysięcy za stroje ślubne, za salę ślubną kilkadziesiąt tysięcy, nie wspominając o wielu innych wydatkach. Sumując wszystkie koszty zazwyczaj wychodzi ponad 50 tysięcy, nie raz o wiele więcej. Sesja ślubna to koszt około 1-3% wydatków ślubnych, także jest to kropla w morzu jeżeli chodzi o finanse przygotowane na ślub. 

Sesja ślubna Szczecin
Sesja w dniu ślubu, Szczecin, Bulwary

Sesja ślubna w dniu ślubu? Czy może po ślubie?

Sesja ślubna Szczecin i nie tylko - jakie miejsce wybrać na plener ślubny? 1
Sesja w dniu ślubu, Włochy, Perugia

Poza finansami i procentami wybierając tylko reportaż ślubny, można mieć mały niedosyt jeżeli chodzi o romantyczne zdjęcia portretowe tylko we dwoje. Trudno przewidzieć jaka będzie pogoda w dniu ślubu. Często oglądamy zdjęcia ślubne w pięknej scenerii o zachodzie słońca i takie właśnie nam się marzą. Być może uda się to uzyskać podczas ślubu i wesela. Ale może być też tak, że zwyczajnie na to czasu zabraknie lub też nie będziemy chcieli przeznaczyć napiętego grafiku ślubnego na ten cel. Pogody nie przewidzimy dlatego nie mamy pewności, czy będzie golden hour. Okolica sali weselnej może okazać się niezbyt interesująca lub wszystko powyższe się połączy i będzie zonk. Dlatego w większości przypadków warto zaplanować dodatkowy dzień na sesje ślubną w dogodnym terminie. 

Kiedy zdecydować się na sesję poślubną?

Uważam, że jeżeli podobają się Wam zdjęcia ślubne plenerowe i chcielibyście mieć dodatkową pamiątkę w strojach ślubnych to trzeba zdecydować o zrobieniu sesji przed podpisaniem umowy z fotografem. Już tłumaczę dlaczego – przede wszystkim dlatego, że zaraz po ślubie i podróży poślubnej zazwyczaj szybko wraca się do codzienności i pracy. Pojawiają się różne plany takie jak remont mieszkania, czy też plan powiększenia rodziny. Dlatego podpisując umowę o reportaż ślubny razem z sesją innego dnia będzie motywacja do tego, aby sesja ślubna się odbyła. Na pewno zaprocentuje to miłymi wspomnieniami po latach kiedy wrócicie do tych zdjęć. 

Sesja ślubna Śnieżka Karpacz
Śnieżka, Karkonosze

Sesja ślubna Szczecin i okolice 

Przejdźmy w takim razie do wyboru miejsca na foto-sesję. Piszę tutaj początkowo o sesji w Szczecinie i w okolicy. Jednak wpis będzie uniwersalny, aby miłośnicy gór, morza i podróżowania również byli zadowoleni. 

Sesja Ślubna Szczecin
Sesja ślubna w Szczecinie

W Szczecinie mamy do wyboru dużo ciekawych miejsc. Najpopularniejszym miejscem są okolice Odry – Bulwary oraz Wały Chrobrego. Nie ma co się dziwić gdyż te miejsca ujmują wiele osób swoim urokiem. W Szczecinie mamy do wyboru również ładne otoczenie przyrody. Sesja ślubna w takim miejscu jak Las Arkoński będzie idealnym miejscem dla osób, które uwielbiają ciszę, spokój i otoczenie zieleni. 

Jezioro Goplany Szczecin
Jezioro Goplany, Szczecin

W Szczecinie jest dużo pięknych jezior do wyboru – Jezioro Głębokie, Jezioro Szmaragdowe czy też jezioro Goplany, zapewnią nam poza leśnym klimatem dodatek w postaci pięknej wody. Możemy też się zdecydować na sesję we wnętrzach i według mnie najciekawszą propozycją jest Filharmonia Szczecińska. Miłośnicy nowoczesnej architektury i minimalizmu na pewno będą zadowoleni z tego wyboru. Należy jednak pamiętać, że za sesję w Filharmonii należy uiścić opłatę i trzeba umówić się na konkretną godzinę. Za każdą godzinę sesji jest opłata 250 zł (informacja z 2021 roku). 

Zdjęcie ślubne z drona
Droga nad Zalew Szczeciński
Zalew Szczeciński zachód słońca
Zalew Szczeciński

Jest też w okolicy dużo pięknych pól, rolniczych ze zbożem, z pięknymi kwiatami. Jeżdżąc po okolicy Szczecina znalazłem też pagórkowate tereny i sporo ciekawych elementów przyrody. Poniżej zdjęcia z okolic do 50 km od Szczecina. 

Sesja ślubna w Polsce

W Polsce mamy bardzo duże możliwości jeżeli chodzi o piękne miejsca na sesję ślubną. Wiele osób dalej myśli, że Szczecin leży nad morzem. Jednak do morza mamy ponad 100 kilometrów. Za to jak już tam dojedziemy to możemy trafić na piękny piasek, wysokie klify w Międzyzdrojach i duże kamienie wyrzucone przez Morze Bałtyckie podczas sztormów. 

Sesja Ślubna Międzyzdroje
Międzyzdroje

Oddalając się jeszcze bardziej od Szczecina trafiłem z moimi parami na takie miejsca jak: Opactwo Cystersów w Lubiążu. Pewnie nie każdy zdawał sobie sprawę, że w Polsce mamy takie piękne zabytki. Jest to jeden z wielu pięknych kompleksów, wystarczy odrobinę poszukać. Osobiście jestem fanem robienia zdjęć w górach. Karkonosze nie są zbyt wymagające, także nie trzeba być sportowcem, aby wejść czy też wjechać wyciągiem w wyższe partie gór dla pięknych widoków. Bardzo chętnie wybrałbym się na sesję w Tatrach, jednak to już sporo dłuższa wyprawa. Myślę, że z powodu dość bliskiego położenia lotniska w Berlinie zamiast Tatr sporo par młodych zdecydowało się na sesję za granicą.

Sesja ślubna za granicą

Sesja ślubna za granicą to bardzo szeroko pojęte nieograniczone możliwości. Można wybrać się w swoje ulubione miejsce gdzie wyznało się drugiej połówce miłość. Można też wybrać miejsce na sesję ślubną takie, o którym się marzyło zobaczyć. Ja miałem to szczęście, że dość często podróżowałem na plenery zagraniczne. Dla wielu par młodych jest to fajne połączenie podróży poślubnej, razem z pamiątką w postaci sesji ślubnej. Nie raz było tak, że ja byłem dostępny 2 dni na sesję dla pary młodej, a ta dalej zostawała na dłuższy urlop. Według mnie to super sprawa dla małżeństwa, żeby załatwić sesję i podróż poślubną jednocześnie. 

Sesja ślubna w Niemczech 

Najbliżej położonym od Szczecina ciekawym miejscem na sesję plenerową jest za granicą jest Poczdam. Miasto zaskakuje pięknym parkiem Sanssouci z cudownymi zabytkami. W tym miejscu można poczuć się trochę jak na południu Europy ze względu na piękną architekturę oraz palmy, które zobaczymy latem w wielkich donicach. W Niemczech jest też wyspa Rugia, z piękną kamienistą plażą oraz wysokimi, kredowymi klifami. Jednym z ciekawszych miejsc w niedalekiej okolicy Drezna, są skały w Saksonii Szwajcarskiej. Byłem tam już 3 razy i bardzo chętnie bym powrócił. W Saksonii Szwajcarskiej jest wiele cudownych szlaków i punktów widokowych, które mnie osobiście fascynują. Niemcy oferują wiele ciekawych miejsc, w które chętnie się wybiorę. Dla zainteresowanych chętnie udzielę więcej informacji. 

Sesja ślubna z podróżą samolotem 

Dobrze by było jeżeli decydując się na daleki wyjazd, wybierzecie miejsce na sesję bliskie Waszemu sercu. Przykładowo Julia i Bartosz wybrali Rzym ze względu na to, że jest to ich ulubione miejsce na ziemii. Tam Bartosz oświadczył się Julii i nie mieli profesjonalnej pamiątki w postaci zdjęć. Bardzo chcieli mieć fajne zdjęcia z tego miasta, dlatego też zdecydowali się, żeby mnie tam zabrać na sesję poślubną.

Z kolei Ola i Damian wybrali Islandię dzięki mnie. Zapytali gdzie mnie zrobimy niesamowitą sesję poślubną. Ja mam w głowie mnóstwo pomysłów i równie mocno jak ja zachwycili się krainą lodu i ognia. Byłem też na sesji w Wenecji, nad Jeziorem Como nieopodal Mediolanu, w Barcelonie, w Dolomitach i nad jeziorem Lago di Braies i wielu innych miejscach, które bardzo miło wspominam. 

Mam nadzieję, że ten wpis ułatwi Wam zdecydować gdzie wybrać się na sesję ślubną. Ciekaw jestem czy też będziecie bardziej chętni, aby sesję po ślubie wykonać. Dalej będę jeszcze bardziej ciekaw jakie miejsce na sesję wybierzecie. Będę mega szczęśliwy jeżeli dobrze to przemyślicie, bo to tak samo jak zdjęcia ze ślubu będzie pamiątka na całe życie. Dajcie znać w komentarzu na dole strony jakie miejsca na sesję najbardziej Wam się podobają. 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *