Pałac Wiejce Wesele

Pałac Wiejce – wesele w eleganckim stylu

Pałac Wiejce – Majątek Ziemski znajdujący się w województwie zachodniopomorskim w okolicach Skwierzyny to idealne miejsce na klasyczny ślub i wesele w eleganckim stylu.

Pałac zachwyca swoją urodą, a teren wokół jest naprawdę duży i świetnie zadbany. Magda i Daniel jako mieszkańcy Szczecina wybrali to miejsce na swoje wesele. 

Dojazd ze Szczecina do Wiejc zajmuje niecałe 2 godziny, większość czasu trasa przebiega drogą S3, dalej zjeżdżamy na Skwierzynę. Po przejechaniu Skwierzyny możemy doznać szoku. Zmierzając do Pałacu wjeżdżamy na trasę, która prowadzi przez małe miejscowości i las. Szok polega na tym, że przenosimy się w czasie i spowalniamy zarówno auto jak i umysł. W tamtych rejonach można bez problemu zauważyć, że czas się zatrzymał. Jesteśmy dość daleko od tak zwanej cywilizacji. Możemy odłączyć się od internetu i zacząć odpoczywać. Bez wątpienia Pałac Wiejce to dobre miejsce również na odpoczynek.

Para Młoda ma możliwość powiedzenia sobie tak w okolicy 100-letniego dębu na terenie pałacu lub w pobliskim pięknym kościele. Magda i Daniel wybrali Kościół, do którego dojście z pałacu zajmuje niecałe 5 minut. Uważam, że przy organizacji ślubu warto mieć na uwadze odległości Kościoła czy ceremonii ślubnej od sali weselnej. Pałac Wiejce te dwie opcje ma rozwiązane idealnie, dlatego planując ślub plenerowy czy kościelny, będzie to świetne miejsce.

Pałac Wiejce – przygotowania do ślubu

Przygotowania do ślubu rozpoczęliśmy od krótkiej sesji, którą można by było również sesją narzeczeńską gdyby odbywała się w inny dzień. Organizując cały dzień ślubu i wesela w jednym miejscu jest więcej czasu różnego rodzaju zdjęcia. Cieszę się, że Ci piękni młodzi to wszystko świetnie przemyśleli i mieli w sobie tyle luzu i radości. Magda i Daniel idealnie do siebie pasują, myślę. że zauważycie to na zdjęciach. Czasem tak jest, że jak się poznaje parę zakochanych to od razu widać ile procent w nich miłości. Tutaj widziałem ponad sto procent miłości i cieszenia się chwilą.

Po sesji zdjęciowej rozpoczęliśmy przygotowania do ślubu. Daniel wraz z przyjaciółmi rozegrali partyjkę bilarda w pięknym pomieszczeniu Pałacu Wiejce. Ten przeszklony pokój został nazwany Ogrodem Zimowym i jest jednym z moich ulubionych miejsc w tym pałacu. Magda na swoje miejsce przygotowań wybrała równie piękną Salę Balową, w której później zrobiliśmy też więcej portretów.

Ślub w Wiejcach

Zaraz po dopięciu sukni ślubnej i zawiązaniu muchy Magda i Daniel po raz pierwszy zobaczyli jak wyglądają tego dnia w swoich strojach ślubnych. Zorganizowaliśmy razem z filmowcami tak zwany first look. W takich momentach zazwyczaj występuje bardzo dużo pozytywnych emocji. Pałac Wiejce posłużył jako tło, a Magda i Daniel oczywiście nie zawiedli i ten moment był naprawdę przepiękny. Daniel jako gentleman powiedział sporo pięknych słów w stronę przyszłej żony.

Zaraz po first look-u wszyscy zaproszeni goście udali się do Kościoła. Na zdjęciu z drona można zobaczyć jak bliską odległość Pałac Wiejce ma do Kościoła oraz jak ogromny teren roztacza się wokół tego pięknego pałacu.

Pałac Wiejce – ceremonia zaślubin w Kościele

Po wybiciu mosiężnej sygnatury w Kościele, ojciec panny młodej w towarzystwie miłej melodii wprowadził córkę do Daniela przy ołtarzu. Ceremonia przebiegała w miłej atmosferze za sprawą bardzo sympatycznego Księdza.

Podczas mszy lubię obserwować co się dzieje wokół pary młodej i wyłapywać momenty takie jak zobaczycie poniżej. Wątki poboczne dość często pokazuję w barwach czerni i bieli. Myślę, że jeżeli śledzicie moje aktualności na Facebooku czy Instagramie to nie raz widzieliście takie odstępstwa od koloru w moim wykonaniu.

Wesele w Pałacu Wiejce

Pałac Wiejce sam w sobie nie posiada tak dużej sali weselnej, żeby zrobić tam duże wesele. Natomiast zaraz obok jest przecudowna oranżeria, w której organizowane są większe imprezy. Ciekaw jestem co fani eleganckiego stylu uważają o tym miejscu. Ja byłem zachwycony i chętnie jeszcze nie raz tam wrócę.

Trochę poniżej zobaczycie zdjęcia z sesji ślubnej, którą zrobiliśmy chwilę po obiedzie i pierwszym tańcu pary młodej. Dalej były zdjęcia grupowe i świetna zabawa!

Mam nadzieję, że zdjęcia się spodobały. Chętnie zobaczę co uważacie w komentarzach.

Poniżej lista super usługodawców, z którymi pracowałem:

Pałac Wiejce

Prestige Studio

Dj Wodzirej Maciej Łagodziński

Pronovias

Cameoo

Broda Zaprasza

Ewa Czarnecka Makeup

Alexandre Vauthier

Mad Man Moda Męska Szczecin

Artena dekoracje. Monika Atena Kawardzikis

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *